Trasa piesza, widokowa, dobra dla rodzin

czas: ok. 3h 15 minut
długość: 10,4 km

Rościszów (parking przy Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury)
Wędrówkę rozpoczynamy szlakiem zielonym kierując się asfaltową drogą w górę wsi. Po drodze miniemy Kasztel – pałac z XVIII wieku, o wyglądzie barokowo – klasycystycznym. Następnie opuszczamy drogę wojewódzką 383 i kierujemy się w stronę Podolina.

Trasa nad Klomnica1 Trasa nad Klomnica2

Kościół pw. św. Bartłomieja
(+20 minut) Wędrując w górę Rościszowa po 20 minutach dotrzemy do kościoła z końca XIV wieku. Jest to obiekt orientowany, jednonawowy z niewyodrębnionym w bryle prezbiterium. Wejście do wnętrza kościoła prowadzi przez dużą XIX - wieczną kruchtę i wieżę na osi kościoła.

Rozdroże pod Kokotem
(+60 minut) Kontynuujemy wycieczkę szlakiem zielonym. Po ok. 1 km schodzimy z asfaltu na kamienistą drogę pnącą się w górę przez las. Bardzo szybko zdobywając przewyższenie po chwili naszym oczom ukaże się pierwsza panorama. Dostrzec będziemy mogli Świdnicę. Następnie dotrzemy do Rozdroża pod Kokotem.

Trasa nad Klomnica3 Trasa nad Klomnica4
Trasa nad Klomnica5 Trasa nad Klomnica6

Rozdroże nad Modlęcinem
(+30 minut) Podróżujemy szlakami zielonym i czerwonym. Od tej pory przed dłuższy czas będą nam towarzyszyły piękne panoramy z królową Gór Sowich – Wielką Sową na czele. Po ok. pół godziny dojdziemy do drogi wojewódzkiej 383. Przecinając ją dotrzemy do Rozdroża nad Modlęcinem.

Lasocin
(+60 minut) Trzymamy się szlaku czerwonego. Naszej podróży w dalszym ciągu towarzyszyć będą piękne widoki. Po godzinie dotrzemy do gajówki w Lasocinie.

Rościszów (parking przy Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury)
(+25 minut) Kierujemy się drogą w dół przez Lasocin. Po drodze miniemy Gospodarstwo Agroturystyczne Cicha Woda, w którym dzieci znajdą nie lada atrakcję – zwierzyniec. To również doskonałe miejsce na obiad. A w nagrodę – ostatni punkt trasy – lody w Caffe Sówka. Stąd do parkingu mamy już rzut beretem.

Trasa przez: Rozdroże nad Modlęcinem | mapa-turystyczna.pl