Trasa piesza, dobra dla rodzin

czas: ok. 1h 35 minut
długość: 4,7 km

Hotel Czarny Rycerz
Wędrówkę rozpoczynamy szlakiem czarnym spod Hotelu Czarny Rycerz. W pobliżu znajdują się dwa małe parkingi, gdzie możemy zaparkować samochód.

Trasa Czarny Rycerz1 Trasa na Trzy Buki

Zimne Buki
(+ 40 minut) Pokonując strome podejście przez las po czterdziestu minutach dojdziemy do dużego rozdroża lokalnie znanego jako „Zimne Buki”, a na mapie oznaczanego również jako Trzy Buki – odejście szlaku czarnego.

Trzy Buki
(+ 10 minut) Poruszamy się dalej szlakiem czarnym. Od tego momentu również szlakiem niebieskim. Do właściwych Trzech Buków dotrzemy w zaledwie 10 minut. Podobnie jak na poprzednim rozwidleniu jest tu również miejsce na ognisko, ale jest też drewniana wiata, w której można się skryć w razie pogorszenia warunków pogodowych.

Trasa na Trzy Buki2 Trasa na Trzy Buki3

Zimne Buki
(+ 10 minut) Wracamy z powrotem do Zimnych Buków, by tam pozostawić szlak czarny na korzyść niebieskiego.

Rozdroże nad Kamionkami
(+ 30 minut) Wędrujemy wygodną leśną ścieżką w kierunku Kamionek. Po ok. dwudziestu pięciu minutach dotrzemy do asfaltowej drogi. Będziemy musieli nią przejść ok. 150 metrów w kierunku Przełęczy Jugowskiej do Rozdroża nad Kamionkami.

Hotel Czarny Rycerz
(+ 5 minut) Zmieniamy szlakówki na kolor zielony. Do mety pozostało nam zaledwie pięć minut przyjemności leśną ścieżką omijającą asfaltową drogę. Na koniec możemy pukusić się jeszcze o fragment ścieżki sentymentalnej. To niespełna 10 minut drogi czarnym szlakiem powyżej Czarnego Rycerza (pierwszy zakręt rozpoczynający górskie serpentyny), a drewniana kładka przy kilkumetrowym wodospadzie, gdzie można odpocząć wsłuchując się w szum kaskady wodnej, jest warta tej pokusy.

Trasa: Czarny Rycerz – Czarny Rycerz | mapa-turystyczna.pl