Prawie siedemdziesiąt kilometrów odcinków specjalnych, wieczorny prolog w centrum Dzierżoniowa, kultowe odcinki specjalne w Kamionkach, Jodłowniki i Dobrocinie i już 100 załóg na liście zgłoszeń. Czy warto przyjechać na 7 Rajd Wikinga? Oczywiście, że tak!

- Ten rajd cieszy się dobrą opinią i popularnością nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce – ocenia Szymon „Wiking” Mazur, dyrektor zawodów. – Docierają do nas głosy, że to najbardziej wyczekiwane wydarzenie rajdowe w całym sezonie, co nas niezwykle cieszy i rekompensuje wiele wysiłku wkładanego w organizację.

Bazą rajdu ponownie będzie Dzierżoniów, gdzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie biuro rajdu oraz park serwisowy. - Dolny Śląsk i Góry Sowie to dla nas ważne rejony, bogate w historię rajdową i masę odcinków specjalnych – przyznaje Szymon Mazur. - Dlatego cieszy nas to, że mamy wsparcie lokalnych włodarzy i możemy wspólnie działać.

Lista zgłoszeń jest cały czas otwarta i można jeszcze zgłaszać się do rajdu. Widnieje na niej już wielu bardzo dobrych zawodników z całej Polski oraz załoga z Niemiec. Mamy też potwierdzenie, że rajdzie wystartuje także mieszkający na co dzień w Anglii, najmłodszy dotychczasowy mistrz w klasie 3 - Kacper Potyra. Licznie obsadzona jest również najmocniejsza klasa.

rajd wikinga news

Trasa tegorocznego rajdu będzie bardzo wymagająca. W dodatku rajd obywa się 26 i 27 listopada, a to może oznaczać przygruntowe przymrozki i śnieg na przełęczach Gór Sowich. Zawodnicy pojadą po kultowym oesie Kamionki, zmierzą się w dół z Jodłownikiem i w odwrotnym kierunku niż dotychczas przejadą najdłuższy, ponad ośmiokilometrowy oes Dobrocin. – Uzupełnieniem zmagań będzie oczywiście prolog w centrum Dzierżoniowa, który jest najbardziej widowiskową częścią tego rajdu – przyznaje Szymon Mazur. – Prolog będzie odbywał się pod nazwą Kryterium uliczne „Dla Niepodległej”. Start do próby sportowej zlokalizowany zostanie na Moście Niepodległości w Dzierżoniowie, a meta tuż przed wjazdem do rynku. Przy krętym fragmencie w okolicach Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przygotowane zostaną punkty widokowe dla kibiców, a spiker na bieżąco będzie komentował wydarzenia z trasy. Czas przejazdu tej próby nie jest wliczany do klasyfikacji całego rajdu, ale jego dwukrotny przejazd jest obowiązkowy. Dzięki temu część kierowców decyduje się na widowiskową jazdę, którą najbardziej lubią kibice, a to zapewnia bardzo dobre show.

Rajd Wikinga to ostatnia runda MSP Rally Trophy 2022. Zmagania rozpoczną się w sobotę 26 listopada o godzinie 16:30 pierwszym przejazdem prologu. W niedzielę zawodnicy pokonają 3 odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Zwycięzcę rajdu poznamy w niedzielę wieczorem.

Partnerami rajdu są: Miasto Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów, Miasto i GMina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów.

W związku z organizacją rajdu wystąpią utrudnienia w ruchu. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.
Start do OS KAMIONKI zlokalizowany będzie w Kamionkach na wysokości Pensjonatu "Anita" - poniżej byłego Hotelu Czarny Rycerz. Zamknięcie drogi dla ruchu publicznego nastąpi na wysokości Hotelu Sowia Dolina - eat drink & sleep.
Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji po zakońćzeniu poszczególnych przejazdów po wcześniejszym kontakcie z sędziami zabezpieczenia rajdu.

HARMONOGRAM RAJDU

𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟔 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐫.
PROLOG Dzierżoniów – 16:30 | 18:00

𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚, 𝟐𝟕 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐫.
- OS 1 | 4 | 7 - Kamionki 8:30 | 11:00 | 13:35
- OS 2 | 5 | 8 - Jodłownik 9:10 | 11:40 | 14:15
- OS 3 | 6 | 9 - Dobrocin 9:45 | 12:20 | 14:50

Mapa rajdu: https://www.google.com/maps/d/u/2/edit?mid=12WKcbkAekuJzNvRO1iVzAToPQYuxT1Q

MAPA RAJDU www

 

Os kamionki