Mistrzostwa Dolnego 艢l膮ska w Sumo odby艂y si臋 1 pa藕dziernika 2022 r. w Pieszycach. Mistrzostwa mia艂y za zadanie popularyzowa膰 sumo na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzier偶oniowskiego, promocj臋 regionu i zdrowego stylu 偶ycia. W zawodach uczestniczy艂o oko艂o 70 zawodniczek i zawodnik贸w z 7 klub贸w.

Do sali Centrum Us艂ug Spo艂ecznych w Pieszycach przyjecha艂o 6 ekip: ULKS Modliszki S艂omk贸w Mokry, UKS 28 W艂yn, ZKS Bielawianka Bielawa, JUNIOR Dzier偶oni贸w oraz filia JUNIOR Ostroszowice, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce.  W trzech kategoriach wiekowych startowa艂y dzieci urodzone (2011-12 i 2013-14) oraz w kategorii open m艂odziczki i m艂odzicy (rocznik 2008-2010).

Najlepszymi z SOWY Pieszyce okazali si臋 Marcelina Nie艣mia艂owska 25kg oraz Kacper 艢wi臋ch 28kg, kt贸rzy wywalczyli z艂ote medale. Srebrne kr膮偶ki zdobyli Ma艂gorzata Nowotniak 35kg, Cezary Przeorek 28kg, Mi艂osz Lewandowski 35kg, Tomasz Kozie艂 45kg, Micha艂 Ostrowski 55kg, Jan Zaj膮czkowski 70kg. Br膮zy wywalczyli: Oliwia Mi臋d艂a 35kg, Zuzanna Nie艣pia艂owska 35kg, Maurycy Go艂膮b 35kg, Kuba Korzeniowski 50kg.

W klasyfikacji dru偶ynowej wszystkich kategorii wiekowych MULKS JUNIOR Ostroszowice  uplasowa艂 si臋 na I miejscu, II miejsce ULKS Modliszki S艂omk贸w Mokry a III miejsce dru偶ynowo ULKS SOWA Pieszyce.

Poziom zmaga艅 na macie dojo by艂 zr贸偶nicowany. Na zako艅czenie turnieju wr臋czono 70 medali i dyplom贸w zwyci臋zcom w poszczeg贸lnych kategoriach wagowych (medale z艂oty, srebrny i dwa br膮zowe) w ramach nagr贸d. Uczestnikom turnieju zapewniono pocz臋stunek. W turnieju uczestniczyli r贸wnie偶 trenerzy z Polski, 5 s臋dzi贸w i obs艂uga medyczna.

Sk艂adamy podzi臋kowania dyrektorowi Centrum Us艂ug Spo艂ecznych 鈥 pani Agnieszce Ko藕mi艅skiej za mo偶liwo艣膰 organizacji zaj臋膰 w obiekcie.

Wsp贸艂organizatorami imprezy byli: ULKS SOWA Pieszyce oraz Gmina Pieszyce.

Zadanie by艂o wsp贸艂finansowane ze 艣rodk贸w otrzymanych z Urz臋du Miasta i Gminy w Pieszycach oraz Powiatu Dzier偶oniowskiego.

Wspieraj膮 nas: Fundacja Ziemia Sudecka.

ULKS Sowa Pieszyce

Kliknij obraz poni偶ej, aby przej艣膰 do galerii
MistrzostwaDS Sumo Pieszyce 2022