Przypominamy, zapraszamy i zachęcamy!
 
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Sowi Bieg. Zróbmy razem dopingujący hałas na przywitanie zawodników na premii lotnej przy basenie miejskim w Pieszycach.
 
Pierwszy zawodnik na premii lotnej pojawi się około godziny 11:25.️ Do zobaczenia! Dla wszystkich wspierających nas w wysiłkach mamy przygotowane specjalne łapki kibica.
 
 
W związku z GE Aviation Sowi Bieg informujemy o utrudnieniach, które pojawią się na drogach Dzierżoniowa, Pieszyc i Bielawy.
 
Ze względu na przebieg trasy “GE Aviation Sowi Bieg” przewiduje się zamknięcie określonych odcinków drogi. Utrudnienia zaczną się koło godziny 10:30 i potrwają do mniej więcej 13:00.
Ostrzeżenie dotyczy ulic:
W Dzierżoniowie: Rynek, Świdnicka, Pocztowa, Kopernika, Strumykowa, Podwalna, Kilińskiego
𝐖 𝐏𝐢𝐞𝐬𝐳𝐲𝐜𝐚𝐜𝐡: Kościuszki, Ogrodowa, 1-go Maja, Hermana
W Bielawie: Lotnicza, Plażowa
 
Ponadto wyłączone z ruchu zostaną odcinki drogi łączące Dzierżoniów z Pieszycami oraz droga w pobliżu Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii w Bielawie.
 
Zachęcamy do kibicowania na PREMII LOTNEJ
𝐏𝐑𝐄𝐌𝐈𝐀 𝐋𝐎𝐓𝐍𝐀 𝐏𝐈𝐄𝐒𝐙𝐘𝐂𝐄: 5 czerwca, godz.: 11:25
ul. Hermana (przy basenie)
 
Sowi bieg to wydarzenie sportowe łączące trzy miasta Powiatu Dzierżoniowskiego: Dzierżoniów, gdzie zlokalizowany będzie start zmagań, Pieszyce – z premią lotną przy Basenie Miejskim na ul. Hermana oraz Bielawę, gdzie na terenie Campingu „Sudety” zawodnicy osiągną metę. Bieg odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2022 r.
Zawodnicy mają do pokonania 12-kilometrową trasę przebiegającą głównie drogami asfaltowymi. Uczestnicy zmagań wbiegną do Pieszyc od strony Dzierżoniowa ulicą Kościuszki, Ogrodową, 1-go Maja i dalej ulicą Hermana, gdzie zlokalizowana będzie premia lotna wraz z bufetem. Zachęcamy mieszkańców do kibicowania, tym bardziej, że wśród zawodników znajduje się wiele osób z naszej gminy oraz Powiatu Dzierżoniowskiego.
 
Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich przygotowaliśmy też specjalne puchary dla zawodników, którzy przekroczą premię lotną na pozycji 19 i 62. Dlaczego tak? Bowiem 1962 to rok, w którym Miasto Pieszyce otrzymało prawa miejskie. Uzupełnieniem nagród będzie również m.in. karta podarunkowa do sklepu sportowego.
 
Zabierzcie ze sobą pompony, trąby, bębny, przeszkadzajki – wszystko, czym można zrobić dopingujący hałas!
 
Bieg Tkacza
Sowi Bieg łapki
Fot. archiwum UMiG: Bieg Tkacza