Za nami wrzesień i październik, pierwsze miesiące nowego Optymistycznego Roku Przedszkolnego. Wrzesień przywitał nas piękną pogodą, a my jako optymistyczna kadra naszego przedszkola z wielką radością po wakacyjnej przerwie powitaliśmy nasze kochane przedszkolaki. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie ze swoimi przedszkolnymi kolegami i koleżankami, ze swoimi paniami, a także nowymi salami.
PrzedszkoleNews
Dla naszych maluszków natomiast miesiące wrzesień i październik były miesiącami adaptacji, podczas których przyzwyczajały się do nowej dla nich rzeczywistości. Dzieci starsze natomiast każdego dnia wchodziły do przedszkola z uśmiechem na twarzy.
Podczas tych dwóch miesięcy wiele się działo. Staraliśmy się tak wypełnić dzieciom czas, aby każdy dzień był dla nich jak najbardziej atrakcyjny, ponieważ w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. I tak: pracowaliśmy wytrwale na zajęciach, tworzyliśmy wyjątkowe prace plastyczne, dużo śpiewaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy na instrumentach, liczyliśmy, uczyliśmy się języka angielskiego, gimnastykowaliśmy się, spacerowaliśmy, wspólnie świętowaliśmy nasze urodziny, a przede wszystkim uczyliśmy się jak być optymistycznym przedszkolakiem, empatycznym, śmiało dążącym do celu, znającym swoją wartość.
W miesiącu wrześniu i październiku odbyło się kilka wycieczek. Nasze maluszki ze względu na okres adaptacyjny korzystały ze spacerów w pobliżu przedszkola. Dzieci 4 – letnie i 5 letnie wybrały się na wycieczkę do „Bochenkowej Zagrody Mini zoo” w Krzelkowie, gdzie miały okazję obcować z wieloma zwierzętami gospodarstwa domowego oraz wiele radości sprawiało dzieciom głaskanie i karmienie zwierząt. Oprócz tego dzieci 5 – letnie wybrały się na wycieczkę autokarową do Dzierżoniowa na Aleję Bajkowych Gwiazd. 6 – latki odwiedziły Wrocławskie ZOO. Starszaki w poszukiwaniu jesieni, szykując kącik przyrody wybrały się do Lasocina.
Podczas tych dwóch miesięcy nasze przedszkolaki wzięły także udział w wielu uroczystościach takich jak:
- Optymistyczne Powitanie Nowego Roku Przedszkolnego
- Optymistyczny Międzynarodowy Dzień Kropki
- Optymistyczny Dzień Przedszkolaka
- Optymistyczne Powitanie Pani Jesieni
- Dzień Chłopaka
- Dzień Drzewa
- Dzień Edukacji Narodowej
- Dzień Marchewki
Przedszkole2NewsWrzesień i październik dzięki pięknej i słonecznej pogodzie obfitował także w wiele zajęć na świeżym powietrzu oraz zabaw na naszym przyjaznym placu zabaw. Przedszkolaczki z ogromną radością uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych o jesieni oraz akcji „Sprzątamy Ziemię”, podczas których dbały o porządek wokół przedszkola i nie tylko, wzbogacały kąciki przyrody darami jesieni z sadu, ogrodu, parku i lasu. Dzieci odwiedziły pobliski park i las, gdzie mogły zapoznać się z rosnącymi tam drzewami, grzybami, a z zebranych darów lasu przygotowały różnego rodzaju prace plastyczne.

Wrzesień i październik były zatem miesiącami pełnymi wrażeń i nowych doświadczeń. Możemy jednak zapewnić że kolejne miesiące będą nie mniej atrakcyjne.

Źródło: PP nr 2 w Pieszycach