Postęp prac spisowych w Gminie Pieszyce w Narodowym Spisie Powszechnym 2021r. >>>

Informacje aktualizowane są na bieżąco.

——————————————————————————————————————————

Nie spisałeś/aś się jeszcze w spisie powszechnym? Zadzwoni do Ciebie rachmistrz! Nie daj się nabrać na oszusta telefonicznego!
Rachmistrz na pewno nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Jeśli jednak zostaną zadane w trakcie rozmowy telefonicznej, mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Takie przypadki należy niezwłocznie zgłosić na policję. Sprawdź tożsamość rachmistrza poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99.

 

 

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY PIESZYCE
Od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze obowiązkowe badanie statystyczne — Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

nsp2021baner

To czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest", „kim jesteśmy" i „jak żyjemy". NSP obejmuje całą populację, co oznacza, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodząod wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demogrficzno - społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, NSP jest jedynym źródłem danych.

Całkowite bezpieczeństwo danych zebranych w spisie zapewnia ustawa o spisie ludności. Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych. Oznacza to, że nie będzie możliwa identyfikacja poszczególnych osób.

Narodowy Spis Powszechny Ludności Mieszkań 2021 jest prowadzony przede wszystkim metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: http://spis.gov.pl

W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym.

Z mieszkańcami będą też kontaktować się telefonicznie z numeru 22 828 88 88 rachmistrzowie spisowi.

Spis powszechny przeprowadzany jest raz na 10 lat. Jest bardzo ważny dla każdego z nas ponieważ dostarcza wielu cennych informacji o naszym społeczeństwie. Na podstawie danych zebranych w spisie Gmina będzie mogła np. podejmować decyzje odnośnie kształtowania polityki lokalnej, co przekłada się w efekcie na życie mieszkańców naszej gminy.

Serdecznie dziękuję za udział w spisie, za przychylność,
wsparcie i pomoc w realizacji tego ważnego badania.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Dorota Konieczna - Enozel
Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce