W dniach 26-29 maja 2021 r. w stolicy Bułgarii - Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy U15 dziewcząt oraz chłopców. W zawodach rywalizowało 600 zawodników z 25 Państw. W barwach Reprezentacji Polski wystąpiła pochodząca z Pieszyc Wiktoria Szeliga, zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

Wiktoria rywalizowała w kat. 54 kg, wspólnie z 18 konkurentkami. Pieszyczanka w pierwszym pojedynku zwyciężyła na punkty z reprezentantką Białorusi. W drugiej walce spotkała się z zawodniczką z Ukrainy. Niestety po bardzo kontrowersyjnych werdyktach sędziowskich zawodniczka przegrała ten pojedynek na punkty. Tym samym straciła szansę na awans do strefy medalowej i uplasowała się na VIII pozycji. Wiktoria pokazała wielkie serce do walki. Nie przestraszyła się rywalek zza wschodnich granic i walczyła bardzo mądrze.

Teraz czas na krótki odpoczynek i przygotowanie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi, które będą eliminacją do Mistrzostw Świata Kadetek w Zapasach rozgrywanych w Budapeszcie pod koniec lipca br.

Reprezentacja Polski w sumie wywalczyła aż 4 medale na Mistrzostwach Europy w Zapasach – to bardzo dobry wynik.

Norbert Warchoł

Mistrzostwa Europy Szeliga

Mistrzostwa Europy Szeliga2