Powoli dobiegaj膮 ko艅ca prace zwi膮zane z budow膮 nowej nawierzchni na ulicy Hermana w Pieszycach. Wcze艣niej wykonano kanalizacj臋 deszczow膮. Gmina Pieszyce pozyska艂a na ten cel z Funduszu Dr贸g Samorz膮dowych blisko 650 000 z艂.

hermana 1b
W poprzednich latach w ulicy Hermana wykonali艣my kanalizacj臋 sanitarn膮 oraz o艣wietlenie. Przygotowali艣my r贸wnie偶 projekt wodoci膮gu, kt贸ry nie b臋dzie zlokalizowany w drodze, wi臋c mo偶e stanowi膰 niezale偶n膮 inwestycj臋, ale jego wykonanie uzale偶nione b臋dzie od zapotrzebowania mieszka艅c贸w.
Gmina Pieszyce w latach 2017 i 2018 og艂osi艂a trzy przetargi na wykonanie tej drogi. Ka偶dy z nich zdecydowanie przewy偶sza艂 mo偶liwo艣ci finansowe Gminy, a pozyskanie finansowania zewn臋trznego na tego typu inwestycj臋 nie by艂o mo偶liwe.
Uda艂o si臋 za to wybudowa膰 drog臋 poln膮 w ci膮gu ulicy Hermana w kierunku jeziora w Bielawie. W ten spos贸b powsta艂a droga asfaltowa 艂膮cz膮ca Pieszyce z Bielaw膮, kt贸ra tworzy ci膮g pieszo 鈥 rowerowy.
Wszystkie prace zwi膮zany z budow膮 drogi, powinny zako艅czy膰 si臋 do 30 kwietnia 2021 r. Koszt prac to 834 340,93 z艂.
Z niecierpliwo艣ci膮 czekamy na rozpocz臋cie realizacji kolejnych inwestycji drogowych, w tym ca艂kowitej przebudowy ulicy Kopernika (III etap), pudowy parkingu pomi臋dzy Pieszycami a Kamionkami oraz budowy nak艂adki we wsi Kamionki. Gmina otrzyma艂a an ten cel promes臋 na blisko 2,5 mln z艂otych z rz膮dowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin g贸rskich.

hermana 3b

Przebudowa ulicy W艂adys艂awa Hermana w Pieszycach
Dofinansowanie ze 艣rodk贸w Pa艅stwowego Funduszu Celowego w ramach Rz膮dowego Funduszu Rozwoju Dr贸g
Kwota dofinansowania: 640 049,60 z艂
Ca艂kowita warto艣膰 inwestycji: 859 954,46
Cel projektu: Poprawa bezpiecze艅stwa ruchu drogowego poprzez przebudow臋 ulicy W艂adys艂awa Hermana w Pieszycach wraz z budow膮 kanalizacji deszczowej i odwodnieniem.
Planowany efekt: D艂ugo艣膰 przebudowanego odcinka 466,00 mb

flaga i godlo www