ALERT!!! https://bip.gmpieszyce.finn.pl/bipkod/23434901

Aktualne infmormacje z powiatu dzierżoniowskiego - https://pow.dzierzoniow.pl/

Informacja dla osób, które podejrzewają, że mogą być zakażone koronowirusem.
Całodobowa Infolinia 800 190 590. Dowiedz się więcej na temat koronowirusa gov.pl/koronawirus 

1 35168
Grafika: Ministerstwo Zdrowia

-------

Podczas konferencji prasowej w dniu 31.03.2020 r. premier wraz z ministrem zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obowiązują one od 1 kwietnia do odwołania na terenie całego kraju:

- zasada dystansu społecznego - minimum 2 metry od drugiej osoby, ta zasada nie dotyczy rodzica opiekującego się małym dzieckiem na spacerze, czy opieki nad osobą z niepełnosprawnością;

- osoby poniżej 18 roku życia będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą;

- ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji;

- zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich;

- limit osób w sklepie: do trzech osób na kasę; w urzędach pocztowych limit do dwóch osób na jedno okienko;

- na bazarach, targowiskach limit trzech osób do jednego straganu;

- zamknięte zostaną zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, tatuażu i piercingu;

- w weekendy zamknięte będą wszystkie sklepy budowlane;

- sklepy spożywcze, apteki, drogerie w godzinach od 10 do 12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia;

- obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu;

- zamknięte hotele i miejsca noclegowe, wyjątkiem będą miejsca, gdzie przebywają osoby w kwarantannie, wykorzystywane do izolacji oraz jako noclegi dla pracowników;

- w miejscach pracy musi być zachowany dystans półtora metra i zapewnione środki do dezynfekcji;

- limit miejsc dla pasażerów u przewoźników prywatnych, bardziej restrykcyjne kontrole;

- rozszerzona formuła kwarantanny: osoby, które od wtorku zostaną poddane kwarantannie, będą poddane izolacji całkowitej na dwa tygodnie, także od swojej rodziny. W przeciwnym wypadku, kwarantannie co najmniej dwutygodniowej poddani zostaną wszyscy domownicy z podanego adresu;

- odwołane zostaną wszystkie zabiegi rehabilitacyjne; wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta;

Więcej szczegółów >>>

-------

Kwarantanna domowa

Od 15 marca 2020 roku osoby powracające do Polski są zobowiązane poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Przepisy te zostały jeszcze bardziej zaostrzone i dotyczą osób pracujących również za granicą i powracających codzienne do swoich domów.

Jeżeli ktoś z Państwa wraca lub wrócił z zagranicy i w jakiś sposób nie trafił na obowiązkową kwarantannę, apelujemy o poddanie się jej dobrowolnie i zgłoszenie takiego faktu odpowiednim służbom: Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieszycach, Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach, Policja lub Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie. Jest to dbałość o własne zdrowie, ale także zdrowie najbliższych osób.

Jeśli ktoś z Państwa nie ma gdzie odbywać kwarantanny, taki fakt należy zgłosić na granicy, a najlepiej jeszcze przed zamiarem powrotu do kraju. Zgłoszenia należy dokonać właściwemu wojewodzie – wówczas odpowiednie służby wskażą miejsce odbywania kwarantanny (przygotowane zostały specjalne miejsca)Co to oznacza?
Kwarantannę domową przez okres 14 dni odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej. Jeśli będziesz odbywać kwarantannę w domu, stosuj się do poniższych zaleceń. Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informację uzyskasz podczas przekraczania granicy). Stosuj się do ich poleceń i wytycznych.

 • Nie opuszczaj domu.
 • Nie wychodź do sklepu.
 • Jeśli masz pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny przekaż je pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie masz takiej możliwości, zwróć się telefonicznie o pomoc do gminy.
 • Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.
 • Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nią kontakt i zachowaj bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.
 • Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.
 • Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy; jeśli nie masz takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj ją dostępnym środkiem czystości.
 • Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.
 • Zachowaj zasady higieny.
 • Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.
 • Monitoruj temperaturę ciała minimum 2 razy dziennie.
 • W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny, unikając transportu publicznego.
 • Udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Inspekcji Sanitarnej.
 • W weryfikacji przestrzegania kwarantanny pomagają funkcjonariusze policji – mogą Cię odwiedzić w czasie kwarantanny.
 • W przypadku potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj z teleporady. Lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dostępna na stronie NFZ: bit.ly/teleporady-lista

Więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus

Infolinia NFZ: 800 190 590

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości do 30 000 zł

Kwarantanna domowaoprac. na podst. www.gov.pl;
Grafika: Ministerstwo Zdrowia

-------

Gazeta Pieszycka wstrzymana do odwołania

Szanowni Państwo,

podjęliśmy decyzję, że w ramach włączenia się do akcji #ZOSTANWDOMU wstrzymamy wydawanie tradycyjnej „Gazety Pieszyckiej” do odwołania.
Zapraszamy Państwa do korzystania z innych źródeł informacji. Materiały przedrukowywane w Gazecie Pieszyckiej znajdą Państwo m.in. na stronie internetowej Urzędu oraz w mediach społecznościowych.

Szczególną prośbę mamy do młodszych mieszkańców Gminy Pieszyce – jeśli Wasi Dziadkowie lub Rodzice mają trudności w poruszaniu się w Internecie, pomóżcie im.
W ten sposób chcemy również przyczynić się do dbania o Państwa bezpieczeństwo.

 ---------

Komunikacja miejska – zajmujemy połowę miejsc siedzących

W środę 25 marca 2020 r. w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 rząd wprowadził ograniczenia w komunikacji miejskiej. Dotyczą one możliwości zajęcia przez podróżujących maksymalnie połowy miejsc siedzących w pojeździe.

Jeśli więc np. w autobusie jest 50 miejsc siedzących, to może nim jechać maksymalnie 25 osób.

Mimo tego, że wiele osób pracuje zdalnie z domu, uczniowie nie jeżdżą do szkoły, lokalne targowiska zostały zamknięte, to żadne kursy nie zostały odwołane ani przełożone. Wszystkie kursy zostały utrzymane.

Informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się komunikacją miejską znajdą Państwo w autobusach ZKM Bielawa. Prosimy również o dostosowanie się do narzuconych wymagań. To również Państwa odpowiedzialność – zdrowego rozsądku podróżujących nic nie zastąpi.

Pamiętajcie, aby dla Waszego zdrowia i zdrowia bliskich w autobusie komunikacji miejskiej zajmować co drugie miejsce.

Komunikacja miejska polowa miejscGrafika: Ministerstwo Zdrowia

-------

SŁUŻBY W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM W PEŁNEJ GOTOWOŚCI

koronawir sudecka

  ---------

Koronawirus. Pomoc osobom na kwarantannie i starszym samotnym

Na terenie powiatu dzierżoniowskiego ponad 20 osób zostało objętych kwarantanną domową. Z informacji, jakie uzyskaliśmy w rozmowach z kierownikami i dyrektorami miejskich i gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej do tej pory nie było potrzeby udzielenia żadnej z tych osób pomocy w postaci zakupu żywności czy np. realizacji recept. Ze wszystkimi tymi osobami w kontakcie jest policja i to ona ma obowiązek poinformować dany OPS o konieczności udzielenia pomocy. Dotychczas pomoc tym osobom udzielają rodziny i sąsiedzi.

Kwarantanna
Ośrodki Pomocy Społecznej nie są z góry informowane ile przypadków kwarantanny występuje na ich terenie. – Rzeczywiście nie informujemy ich o osobach objętych kwarantanną, gdyż są to dane wrażliwe, dotyczące stanu zdrowia, a ich liczba ciągle się zmienia – wyjaśnia dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie Wiesława Bronowicka. – Informacje te posiada jedynie policja, która sprawdza czy osoby przebywają na kwarantannie i czy nie potrzebują jakiejś pomocy. Codziennie dzwonimy do każdej z tych osób i sprawdzamy także stan jej zdrowia. Ponadto wszystkim wysłałam smsy z zapytaniem czy potrzebują żywności, leków, wyrzucenia śmieci lub wyprowadzenia psa, a także podałam numer do obejmującego dane osoby OPS-u. Od wszystkich osób otrzymałam odpowiedź, że wszelką pomoc otrzymują od rodziny. Liczba osób pozostających na kwarantannie zmienia się niemal codziennie. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze kwarantanna może dobiec końca, a po drugie może okazać się, że osoba z powodu której kwarantanna została wprowadzona otrzyma ujemny wynik testu na koronawirusa i wszelkie obostrzenia nie są już konieczne.

Osoby starsze i samotne
Z prośbą o wsparcie do Ośrodków mogą dzwonić także osoby starsze, które w obecnej sytuacji proszone są w mediach o pozostawanie w domach, gdyż dla nich wirus jest wyjątkowo groźny. Oczywiście dotyczy to jedynie osób samotnych, które nie mogą liczyć na rodzinę lub pomoc sąsiedzką. Tylko takim osobom OPS-y udzielają pomocy. W Dzierżoniowie np. realizowane były recepty starszym osobom, a związki senioralne poinformowały o kilkunastu członkach, których trzeba odwiedzić i sprawdzić ich sytuację.
Zdarzają się też sytuacje, gdy do Ośrodków dzwonią seniorzy, którzy po prostu nie chcą swoimi potrzebami kłopotać rodziny. Każdy taki przypadek jest sprawdzany i często okazuje się, że rodzina lub sąsiedzi chętni są zrobić zakupy i pomóc. Jak się okazuje wystarczy poprosić. Nie brakuje też telefonów od seniorów, którzy są przerażeni obecną sytuacją i potrzebują jedynie wsparcia w postaci rozmowy.

Pomoc
Jak zawsze w sytuacjach kryzysowych nie brakuje osób wspierających instytucje i osoby starsze. Przykładowo w Dzierżoniowie OPS współpracuje ze Strażą Miejską, a w Niemczy chęć pomocy zgłosili strażacy z OSP Przerzeczyn Zdrój.

Wykaz telefonów do ośrodków pomocy społecznej na terenie powiatu dzierżoniowskiego.
OPS Dzierżoniów tel. 74 632 11 29
OPS Bielawa tel. 74 833 47 93
OPS Pieszyce tel. 74 836 52 45
OPS Piława Górna tel. 74 837 14 25
OPS Niemcza tel. 74 837 64 41
GOPS Łagiewniki tel. 74 893 99 84
GOPS Dzierżoniów tel. 74 832 56 60

Telefony są czynne tylko w dni robocze w godzinach otwarcia OPS-ów.
za: ddz.doba.pl

-------

Wprowadzamy całkowite zamknięcie urzędu

Zdecydowaliśmy się całkowicie zamknąć budynek Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach w sprawach, które mogą zaczekać.
W sytuacjach bardzo pilnych Klienci będą mieli wstęp do budynku tylko i wyłącznie głównym wejściem. Tam, zaraz przy drzwiach, zamieszczony będzie wykaz numerów telefonów do wydziałów i aparat telefoniczny, żebyście mogli Państwo połączyć się z odpowiednim wydziałem.

To pracownicy wydziału podejmą ostateczną decyzję o sposobie załatwienia sprawy.
Podtrzymujemy nadal  nasze dotychczasowe godziny pracy (pon., wt., czw. – 7:30 – 15:30, środa – 7:30 – 17:00, piątek – 7:30 – 14:00)

Prosimy o to, aby osoby starsze, chore, przeziębione, unikały miejsc zbiorowych. Przychodźmy osobiście TYLKO w ostateczności.
Pamiętajcie, że wiele spraw można załatwić telefonicznie lub drogą elektroniczną.
Wszelkie opłaty również można dokonywać elektronicznie lub w banku.

telefon korona wirus

-------

BRAK PRZYJĘĆ INTERESANTÓW do odwołania

Szanowni Państwo,
W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego informuję o wstrzymaniu przyjęć interesantów do odwołania. Potwierdzam jednocześnie swoją dostępność w Państwa sprawach drogą telefoniczną (748365487) lub elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zachęcam Państwa do tego, aby poważnie potraktować docierające do nas informacje i w najbliższym czasie unikać zbędnych kontaktów osobistych z innymi osobami.

wstrzymana przyjecia koronawirus

-------

Szanowni Państwo,

przez wzgląd na zaistniałą sytuację postanowiliśmy w ramach, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców" przygotować dodatkowe lekcje do domowej nauki dla dzieci i rodziców. 

Pierwsze materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Kolejne będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek.

-------

Kontakt z urzędami skarbowymi – informacja dla podatników

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.
• Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.
• Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika.
na stronie podatki.gov.pl znajdują się wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:
• instrukcje i broszury informacyjne,
• pytania i odpowiedzi,
• jak przekazać 1% podatku.

Kontakt telefoniczny z KAS

Numery infolinii KIS:
• 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
• 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
• +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Dla usługi Twój e-PIT
została dedykowana specjalna linia telefoniczna (wybieranie tonowe).

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.
Dodatkowy dyżur zaplanowany jest w sobotę 25 kwietnia 2020 r. w godz. od 7.00 do 15.00.

Wojewódzkie infolinie PIT

• Wrocław - +48 (71) 36 52 544, +48 (71) 36 52 531, +48 (71) 36 52 553
Media społecznościowe
O wszystkich działaniach związanych z rozliczeniem PIT informujemy na profilu FB akcji, a także na profilach MF i KAS na Twitterze.

 ---------

Informujemy, że Wojewoda Dolnośląski wydał Rozporządzenie Nr 8 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych, opublikowanego w Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego, poz. 1958 

ROZPORZĄDZENIE NR 8 WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO

--------

Klub Senior + w Pieszycach

Od czwartku 12.03.2020 zawiesza się działalność Klubu „Senior+” w Pieszycach przez okres około dwóch tygodni. Prosimy o obserwacje swojego stanu zdrowia.
W przypadku podejrzenia o możliwość zarażenia się korona wirusem, prosimy o kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie:
Od 700 do 15 00 tel. 74/832-33-33
Od 15 00 do rana telefon alarmowy 781-556-031
W razie pierwszych oznak chorobowych proszę dzwonić , nie przychodzić do swojej Przychodni celem przeprowadzenia wstępnej weryfikacji stanu chorobowego.
Czytaj dalej https://tiny.pl/tbwkl

-------

12 marca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Pieszycach odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego z Policją, OSP Piskorzów, przedstawicielami Przychodni Miejskiej w Pieszycach, proboszczami pieszyckich parafii oraz dyrektorami i kierownikami pieszyckich jednostek.
Poniżej przekazujemy najważniejsze i najistotniejsze informacje dotyczące bieżącej sytuacji w Gminie Pieszyce.
Burmistrz zaapelowała do jednostek gminnych o wszelką gotowość do działania.

Głównym założeniem jest maksymalne ograniczenie kontaktów osobistych, wszelkie sprawy załatwiajmy w miarę możliwości telefonicznie, e-mailowo lub, jeżeli to możliwe, odłóżmy je w czasie.

koronawir sztab


- Placówki oświatowe
Od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. we wszystkich szkołach w Polsce zostają zawieszone zajęcia. Zgodnie z obowiązującym na ten moment komunikatem uczniowie mają przyjść do szkoły dopiero 26 marca.
W trakcie zawieszenia zajęć prosimy, aby zrobić wszystko, by dzieci pozostawały w domach. Tylko to jest gwarantem uniknięcia zarażenia wirusem.
W czwartek i piątek (tj. 12.03 i 13.03) w Szkole Podstawowej nr 1 im. PHOP funkcjonowała będzie świetlica. Na zajęcia świetlicowe prosimy wysyłać dzieci tylko w sytuacjach szczególnej konieczności.
W żłobku i przedszkolu trwa również odkażanie sal oraz wyposażenia.

- Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach jest dostępny w dotychczasowych godzinach pracy, ale klienci będą mieli wstęp tylko na parter budynku – do Ewidencji Ludności i Urzędu Stanu Cywilnego.
Mieszkańcy będę mieli ograniczony wstęp na wyższe kondygnacje budynku przy ul. Kościuszki 2. Wstrzymane zostaje również wydawanie kart seniora oraz osobiste załatwianie spraw oświatowych. UWAGA! – rekrutacja do żłobka i przedszkola została wydłużona.
W miarę potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny i e-mailowy.

Ośrodek Pomocy Społecznej od dnia 13.03.2020 ośrodek pracuje w dotychczasowych godzinach pracy, jednak obsługa klienta będzie realizowana tylko  do godziny 10.00. Poza tymi godzinami dostępny będzie jedynie  kontakt telefoniczny (numery tel. dostępne na stronie internetowej www.opspieszyce.pl) oraz mailowy. Pracownicy terenowi ( pracownicy socjalni, asystent rodziny) zawieszają prace w terenie.
Zawieszona zostaje również wszelka działalność dodatkowa Ośrodka tzn. nie będą się odbywać spotkania Klubu Aktywizacji Zawodowej, spotkania Grup Roboczych w ramach prowadzonych Niebieskich Kart, spotkania z psychologiem.
Wszystkie osoby objęte wsparciem w ramach usług opiekuńczych  będą objęte wsparciem w niezmienionej formie.

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury - wszelkie zajęcia sekcji w MBP – CK zostają odwołane, Biblioteka, Centrum Kultury oraz Filia w Rościszowie zostają zamknięte. O ponownym otwarciu poinformujemy Państwa odrębnym komunikatem.
W związku z zamknięciem instytucji dla odbiorców z pracownikami instytucji można kontaktować się telefonicznie pod numerami telefonów 74 836 53 41 lub 665 002 242 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16.00.
Numery wewnętrzne i e-maile do poszczególnych działów znajdą Państwo naszej stronie internetowej www.ck-pieszyce.pl
Ponadto informujemy, iż za czas zamknięcia Biblioteki nie są naliczane kary za nieterminowy zwrot książek.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - wszelkie sprawy proszę zgłaszać drogą telefoniczną lub mailową.

Numery telefonów:
Administracja:      
696 471 290
Księgowość:         
606 874 062

Dział techniczny:   696 469 394

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kasa ZGMu będzie nieczynna do odwołania. Wszelkie opłaty prosimy dokonywać na indywidualny rachunek bankowy, który otrzymali Państwo w informacji dostarczonej do lokalu w ciągu ostatnich dni. Płatności można dokonywać:

1.W placówce Banku Spółdzielczego w Pieszycach, przy ul. Kościuszki 3 (bez  dodatkowych kosztów)
2. W dowolnych punktach opłat
3. Poprzez przelew elektroniczny

Przychodnia Miejska w Pieszycachprzychodnia również wprowadziła swoje wewnętrzne procedury.
Tutaj wygaszane będą usługi w ramach POZ, które mają zostać zastąpione teleporadami. PROSIMY NIE PRZYCHODZIĆ DO PRZYCHODNI MIEJSKIEJ. O POTRZEBIE PRZYJŚCIA do przychodni ostatecznie zdecyduje lekarz, który przekaże tę informację telefonicznie.
Telefonicznie będzie można również ubiegać się o udostępnienie recepty oraz zwolnienia lekarskiego.

Przychodnia przygotuje też izolatkę, która zostanie wykorzystana w razie potrzeby.

Prosimy o kontakt telefoniczny z Przychodnią pod numerami:
74 836 53 62, 74 836 50 30
Tą drogą możesz uzyskać receptę oraz odbyć konsultację lekarską.

To lekarz, po konsultacji, zdecyduje czy masz przyjść do Przychodni.
Pamiętaj ! Dbaj o siebie i innych.

Kościołyproboszczowie pieszyckich parafii dostosowują się do odgórnych zaleceń. Wysuszone zostały kropielnice, odwołano rekolekcje w szkołach. Msze święte nie zostały odwołane, ale rozważmy osobisty udział. W mszy w kościele pw. św. Antoniego można uczestniczyć również poprzez kamerę on-line.

W związku z sytuacją prosimy mieszkańców gminy o nie wychodzenie z domu bez wyraźnej potrzeby i unikanie dużych skupisk ludzi. Pamiętajcie Państwo, aby nie panikować, nie poddawać się emocjom i korzystać z informacji z wiarygodnych źródeł. Pamiętajcie również o pomocy sąsiedzkiej, głównie osobom starszym.

Zachęcamy Państwa do bieżącego śledzenia poprzez media wszystkich komunikatów na facebooku oraz na stronie www.pieszyce.pl.

 

W związku z powyższym od 12 marca do 25 marca 2020r. wstrzymujemy dowóz dzieci do placówek oświatowych.

 

Informacja Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu skierowana do dyrektorów placówek oświatowych i uczniów >>>

 

Instytucja

Nr telefonu

E-mail

Urząd Miasta i Gminy

74 8 36 54 87

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

74 8 36 54 24

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Spraw Obywatelskich

74 8 36 53 17

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

74 836 53 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Pomocy Społecznej

74 836 52 45

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPZOZ Przychodnia Miejska w Pieszycach

74 836 53 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejska Bibliotek Publiczna – Centrum Kultury

74 836 53 41

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła Podstawowa nr 1

74 836 52 20

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkole Publiczne nr 2

74 836-54-25

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żłobek nr 1

74 303 00 66

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

JAK SKUTECZNIE DEZYNFEKOWAĆ RĘCE

 

gis zalecenia koronawirus