Serdecznie zapraszamy Państwa na zajęcia gimnastyki korekcyjnej w wodzie, które odbywają się na basenie w Przychodni Miejskiej w Pieszycach od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych. Ćwiczenia w wodzie z Fizjoterapeutą trwają 30minut, następnie jest możliwość korzystania z atrakcji basenu (hydromasaże) do 30minut czasu wolnego.
GimnastykawWodzieNewsJakie efekty daje aqua aerobik?

Odpowiednio dobrane ćwiczenia wykonywane w wodzie pozwalają znacznie przyspieszyć procesy rehabilitacji i regeneracji organizmu. Aqua aerobik korzystnie wpływa między innymi na układ krwionośny i oddechowy. Jest to świetna metoda między innymi na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po rozmaitych kontuzjach czy operacjach. Często ćwiczenia w wodzie są najlepszą metodą rehabilitacji po doznanych wcześniej złamaniach czy zerwaniach ścięgien.
Regularne ćwiczenia w wodzie pozwalają zachować gibkość, wysmuklają sylwetkę, redukując tkankę tłuszczową, a równocześnie rozwijają mięśnie. Co jednak równie ważne - wodne zajęcia zdecydowanie ułatwiają likwidację cellulitu, zapewniają utratę wagi, a my sami nie jesteśmy narażeni na urazy często przytrafiające się podczas ćwiczeń np. na sali gimnastycznej.