W niedziel臋 7 lutego 2021 r. w ko艣ciele pod wezwaniem 艣w. Antoniego w Pieszycach odby艂a si臋 msza 艣wi臋ta w intencji cz艂onk贸w Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej, kt贸rych imi臋 nosi Szko艂a Podstawowa nr 1 w Pieszycach.
W imieniu w艂adz miasta w uroczysto艣ci uczestniczy艂 m.in. Krzysztof Galiak 鈥 zast臋pca burmistrza miasta Pieszyce i Ryszard Kondrat 鈥 przewodnicz膮cy Rady Miejskiej w Pieszycach.

31 stycznia 1951 roku zapad艂 wyrok skazuj膮cy pieszyckich harcerzy. W 2021 r. roku przypada 70 rocznica tego wydarzenia, dlatego po uroczystej mszy 艣wi臋tej uczestniczy przeszli na cmentarz i wsp贸lnie z艂o偶yli kwiaty na grobie Jana Grodeckiego - jednego ze skazanych harcerzy.

Organizatorem uroczysto艣ci by艂a Szko艂a Podstawowa nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach.

Uczcili pamiec harcerzy1

Uczcili pamiec harcerzy2