Przychodnia Miejska w Pieszycach dzi臋kuje wszystkim swoim Pacjentom za odpowiedzialne dostosowanie si臋 do trybu dzia艂ania pozwalaj膮cego ograniczy膰 zagro偶enie COVID-19. To dzi臋ki dyscyplinie Nas wszystkich mo偶emy poszerzy膰 dost臋p do wielu 艣wiadcze艅 medycznych.

Prosimy Pa艅stwa o zapoznanie si臋 z zasadami korzystania z naszej pomocy:

• POZ i poradnie specjalistyczne, gabinet stomatologiczny dla doros艂ych udzielaj膮 艣wiadcze艅 zdrowotnych od poniedzia艂ku do pi膮tku w godzinach od 8:00 - 18:00.

Przed przyj艣ciem do przychodni prosimy o wcze艣niejszy kontakt telefoniczny:

74 836 53 62 lub 74 836 50 30.

• Skorzystanie z kriokomory, basenu lub zabieg贸w rehabilitacyjnych mo偶liwe jest po wcze艣niejszym uzgodnieniu terminu 鈥 telefon:

74 306 71 37.

• Wykonanie testu na obecno艣膰 przeciwcia艂 COVID-19 鈥 telefon:

74 306 71 32.

• Gabinet stomatologiczny dla dzieci dzia艂a przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Przed wizyt膮 konieczny jest kontakt telefoniczny:

74 836 53 62 lub 74 836 50 30.

• Osoby, kt贸re maj膮 objawy ewentualnego zaka偶enia koronawirusem (temperatur臋 cia艂a powy偶ej 38C, kaszel i duszno艣ci oraz utrat臋 w臋chu lub smaku) powinny kontaktowa膰 si臋 z przychodni膮 telefonicznie albo bezpo艣rednio z Sanepidem w Dzier偶oniowie: tel. 74 832 33 33 (po godzinach urz臋dowania: 781 556 033) lub oddzia艂em zaka藕nym wa艂brzyskiego szpitala: tel. 74 648 98 06.

Rejestracja do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w okresie zbiegu zachorowa艅 na gryp臋 i Covid-19:

• Wizyty do lekarzy POZ oraz pediatry rejestrowane s膮 z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
  • Rejestracji mo偶na dokona膰:
  • Telefonicznie 鈥 dzwoni膮c pod numer: 74 836 53 62 lub 74 836 50 30,
  • E-mail 鈥搘ysy艂aj膮c wiadomo艣膰 na adres: teleporady@przychodniapieszyce,
  • On-line przez stron臋 przychodniapieszyce.pl (przed skorzystaniem z tej formy rejestracji, konieczna jest wizyta w przychodni, aby otrzyma膰 login i has艂o)
  • Je偶eli pacjent chce videoporady powinien zg艂o艣 to podczas rejestracji i poda膰 sw贸j e-mail, kt贸ry u偶y艂 do zak艂adania konta na Skype albo Hangouts.
  • Wizyta w przychodni os贸b zarejestrowanych do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej poprzedzona jest kontaktem telefonicznym. Lekarz dzie艅 przed planowan膮 wizyt膮 zadzwoni do pacjenta. Nie dotyczy to os贸b zg艂aszaj膮cych si臋 do przychodni potrzebuj膮cych natychmiastowej pomocy ze wzgl臋du na zagro偶enie 偶ycia lub zdrowia albo stan zdrowia pacjenta, a tak偶e os贸b nie maj膮cy objaw贸w infekcji, w szczeg贸lno艣ci COVID-19.
  • Lekarze (zar贸wno podstawowej opieki zdrowotnej, jak i pediatrzy) telefonicznie kontaktuj膮 si臋 z pacjentami. Podczas teleporady pacjent mo偶e uzyska膰 zalecenia dotycz膮ce post臋powania w chorobie, e-recept臋, e-zwolnienie, e-skierowanie. Lekarz na podstawie rozmowy z pacjentem decyduje o konieczno艣ci bezpo艣redniej wizyty w przychodni. Podczas teleporady/wizyty lekarz mo偶e skierowa膰 pacjenta na test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

TELEWIZYTA:

• Lekarz POZ zadzwoni do Pacjenta w dniu i o godzinie, kt贸r膮 podano podczas rejestracji;
  • Je偶eli podczas rejestracji Pacjent zg艂osi艂 ch臋膰 rozmowy video, lekarz skontaktuje si臋 przy pomocy Skype albo Hangouts.

PRZED WIZYT膭 W PRZYCHODNI MIEJSKIEJ:

• Rejestracja oraz wizyta w gabinecie specjalistycznym, u stomatologa i rehabilitacji odbywa si臋 zgodnie z grafikiem pracy poszczeg贸lnych gabinet贸w, na pierwszy mo偶liwy termin.
  • Dla pacjent贸w wyznaczone zosta艂y miejsca oczekiwania na wizyt臋. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego preferujemy wizyt臋 w Przychodni o um贸wionej godzinie 鈥 nale偶y przyj艣膰 do 10 minut przed godzin膮 wizyty.

W CZASIE WIZYTY:

• Pacjenci przychodz膮 na um贸wion膮 godzin臋 i s膮 przed wej艣ciem na teren przychodni informowani o zasadach dalszego post臋powania.
  • Osoby towarzysz膮ce b臋d膮 wpuszczane na teren przychodni wy艂膮cznie w sytuacjach niezb臋dnych (ograniczenie nie dotyczy opiekun贸w dzieci i os贸b niepe艂nosprawnych, ale prosimy o ograniczenie liczby os贸b towarzysz膮cych naszym pacjentom).
  • Na terenie przychodni obowi膮zuje stosownie 艣rodk贸w ochrony osobistej (masek, zalecane jest korzystanie z r臋kawiczek) i poruszanie si臋 oraz przebywanie zgodnie ze wskazaniami personelu (m.in. ze wzgl臋du na regu艂臋 dystansu spo艂ecznego 鈥 2 m - ograniczona jest mo偶liwo艣ci oczekiwania na wizyt臋 przy gabinetach). Prosimy tak偶e o zabranie z sob膮 d艂ugopisu.
  • Na terenie przychodni wyznaczono strefy izolacji na wypadek pojawienie si臋 os贸b z podejrzeniem COVID-19.

DODATKOWE INFORMACJE:

Je艣li potrzebuj膮 Pa艅stwo dodatkowych informacji dotycz膮cych pracy Przychodni Miejskiej, a tak偶e bezpiecznych zachowa艅 w czasie epidemii 鈥 prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript. lub telefoniczny: 74 836 53 62, 836 50 30

Dbajmy o siebie i innych!