W ci膮gu ostatnich dw贸ch tygodni 鈥 w ramach projektu S.O.S. dla FIRM w Gminie Pieszyce 鈥 odby艂o si臋 kilkana艣cie konsultacji, g艂贸wnie z ma艂ymi firmami z miejscowo艣ci Ro艣cisz贸w, Kamionki i Pieszyc. Przedsi臋biorcy oczekuj膮 pomocy przede wszystkim w zakresie wskazania 藕r贸de艂 dofinansowania ich dzia艂alno艣ci w ramach kryzysu pandemii, a tak偶e konsultacji marketingowej.
Odnosz膮cej si臋 do technik i metod zatrzymania dotychczasowych klient贸w, a tak偶e ze wzgl臋du z ich drastyczne zmniejszenie si臋, poszukiwaniem nowych rynk贸w i grup docelowych. Podczas konsultacji mo偶na zauwa偶y膰 plany, u niekt贸rych przedsi臋biorc贸w, do przenoszenia swojej dzia艂alno艣ci z wi臋kszych miast do Pieszyc, ze wzgl臋du na mniejsze obci膮偶enia (podatki, wynagrodzenia pracownik贸w). Przedsi臋biorcy ci oczekuj膮 od Gminy w tym zakresie aktywno艣ci i zach臋ty. Wi臋kszo艣膰 z nich jest pozytywnie nastawiona do przeprowadzanych konsultacji, kt贸re odbywaj膮 si臋 poprzez kontakt telefoniczny, mailowy, poprzez platform臋 elektroniczn膮, a tak偶e bezpo艣rednio w firmie. S膮 te偶 przedsi臋biorcy, ich pracownicy, kt贸rzy uznaj膮, 偶e prowadzenie przez nich biznesu nie zmieni艂o si臋 i w zwi膮zku z tym nie oczekuj膮 pomocy, niekt贸rzy z nieznanych powod贸w dzi臋kuj膮 za mo偶liwo艣膰 konsultacji. S膮 to jednak sporadyczne sytuacje. Zdecydowana wi臋kszo艣膰 oczekuje wsparcia, rozmowy, porady lub potwierdzenia przyj臋tego kierunku dzia艂ania. Do tej pory opracowane zosta艂y indywidualne plany marketingowe, strategie marketingowe oraz wskaz贸wki co do mo偶liwo艣ci si臋gni臋cia po 艣rodki finansowe. Nale偶y podkre艣li膰, 偶e wiele firm pieszyckich korzysta ju偶 z tych 艣rodk贸w lub jest w trakcie procedowania.
Ca艂y czas czynny jest telefon dla przedsi臋biorc贸w, chc膮cych skorzysta膰 z konsultacji od poniedzia艂ku do pi膮tku od 8.00 do 16.00 鈥 667 835 443.