W zwi膮zku z sytuacj膮 epidemiologiczn膮 samorz膮d Gminy Pieszyce w ramach swoich kompetencji b臋dzie chcia艂 pom贸c przedsi臋biorcom w regulacji nale偶no艣ci wobec gminy. 鈥 Chcemy podj膮膰 te dzia艂ania, kt贸re mo偶liwe s膮 do wykonania w ramach naszych kompetencji samorz膮dowych 鈥 m贸wi burmistrz Dorota Konieczna 鈥 Enozel. 鈥 Jednocze艣nie oczekujemy na propozycje i rozwi膮zania ustawowe, kt贸re pozwol膮 na wi臋ksz膮 pomoc w tym zakresie.

pomoc przedsiebiorca
Oferowana pomoc to mo偶liwo艣膰 przede wszystkim zawieszenia op艂at czynszu, podatku od nieruchomo艣ci lub za dzier偶aw臋 terenu. Mo偶liwe jest r贸wnie偶 roz艂o偶enie tych op艂at na raty lub umorzenie odsetek od nich. Dotyczy to oczywi艣cie sytuacji, kt贸re maj膮 zwi膮zek z koronawirusem.
Ze wsparcia mog膮 skorzysta膰 przedsi臋biorcy, kt贸rzy dzia艂aj膮 w bran偶y uwzgl臋dnionej w rozporz膮dzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 w sprawie og艂oszenia na obszarze RP stanu zagro偶enia epidemicznego.

Aby ubiega膰 si臋 o tak膮 pomoc, nale偶y z艂o偶y膰 odpowiednie dokumenty. Stosowny wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi za艂膮cznikami, przedsi臋biorca mo偶e z艂o偶y膰 w formie elektronicznej poprzez skrzynk臋 podawcz膮 ePUAP, drog膮 mailow膮 lub w formie pisemnej. Ka偶dy z艂o偶ony wniosek b臋dzie rozpatrywany indywidualnie.
Wi臋cej informacji mo偶na uzyska膰 w wydzia艂ach odpowiedzialnych za prowadzenie powy偶szych spraw.

Ze wzgl臋du na Rozporz膮dzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., poz. 433 w sprawie og艂oszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagro偶enia epidemicznego i ograniczenia sposobu przemieszczania si臋 nie ma mo偶liwo艣ci dostarczania wniosk贸w osobi艣cie.