Szanowni Mieszkańcy Gminy Pieszyce

od 9 września 2019 r. Gmina Pieszyce stała sie członkiem Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7.

Od 1 stycznia 2020 r. odbiór i prawidłowe unieszkodliwianie odpadów komunalnych Gmina Pieszyce wraz z miastem Dzierżoniów, Bielawa, Gminą Dzierżoniów i Niemczą będzie wspólnie realizować w ramach Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD7.

Taka wspólna współpraca samorządów pozwoli na zwiększenie skuteczności działań dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania gospodarowania odpadami komunalnymi przy relatywnie mniejszych kosztach w porównaniu z samodzielną realizacją tych zadań. Wspólna polityka może wpłynąć również pozytywnie na wysokość cen odbioru odpadów komunalnych.

System gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Pieszyce dotyczyć będzie tylko nieruchomości zamieszkałych. Natomiast właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy np. nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, społeczna lub publiczna mają obowiązek posiadania indywidualnej umowy na odbiór odpadów z wybranym przez siebie przedsiębiorcą, prowadzącym działalność w tym zakresie.

Nadzór nad systemem odbioru i zagospodarowania odpadów pełnić będzie od 1 stycznia 2020 r.  Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, tel. 74/831-50-02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Deklaracja - do pobrania

Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach w zakładce Miasto > Gospodarka odpadami lub bezpośrednio na stronie głównej w Strefie Mieszkańca > Gospodarka odpadami

➡️ Harmonogram odbioru odpadów segregowanych 2020 r.

➡️ Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych 2020 r.

➡️ Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych za dni wolne 2020 r.

➡️ Wykaz gniazd selektywnej zbiórki odpadów na terenie Gminy Pieszyce

➡️ Opłaty

➡️ Prawo miejscowe

➡️ PSZOK