Szanowni Mieszkańcy Gminy Pieszyce,

od 9 września 2019 r. Gmina Pieszyce stała się członkiem Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7. Od 1 stycznia 2020 r. odbiór i prawidłowe unieszkodliwianie odpadów komunalnych Gmina Pieszyce wraz z miastem Dzierżoniów, Bielawa, Gminą Dzierżoniów i Niemczą będzie wspólnie realizować w ramach Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD7. System gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Pieszyce dotyczyć będzie tylko nieruchomości zamieszkałych. Natomiast właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy np. nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, społeczna lub publiczna mają obowiązek posiadania indywidualnej umowy na odbiór odpadów z wybranym przez siebie przedsiębiorcą, prowadzącym działalność w tym zakresie.

Te zmiany spowodowały konieczność złożenia przez Państwa nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi !!!

W przypadku nie złożenia nowej deklaracji od 01.01.2020 r. z Państwa nieruchomości nie będą odbierane odpady komunalne !!!

Aby ułatwić to zadanie do 31 grudnia 2019 roku będą to Państwo mogli zrobić w Urzędzie Miasta i Gminy w Pieszycach, ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Pieszycach, I piętro pok. 12 – Wydział Gospodarki Gruntami i Rolnictwa. Godziny otwarcia urzędu: poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30 - 15:30, środa: 7:30 - 17:00, piątek: 7:30 - 14:00.
Nadzór nad systemem odbioru i zagospodarowania odpadów pełnić będzie od 1 stycznia 2020r. Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, tel. 74/831-50-02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy Państwa za chwilowe niedogodności.

Deklaracja - do pobrania