6 pa藕dziernika 2019 roku Seniorzy z Klubu 鈥濻enior+鈥 reprezentowali Gmin臋 Pieszyce na IX 艢l膮skim Festiwalu Kapusty w Arboretum w Wojs艂awicach.
KiszenieKapustyNews
W programie by艂o tradycyjne kiszenie kapusty oraz mo偶na by艂o skosztowa膰 艣wie偶y jej sok. Ka偶da z 10 dru偶yn bior膮cych udzia艂 w konkursie sk艂ada艂a si臋 z pi臋ciu zawodnik贸w. Praca w dru偶ynie zosta艂a podzielona. Krysia miesza艂a poszatkowan膮 kapust臋 z marchewk膮, druga Krysia dodawa艂a przyprawy, Bo偶enka i Jurek ugniatali kapust臋 w beczce, a Ania dosypywa艂a kapust臋 i zbiera艂a sok. Tym sposobem ukiszono 50 kg kapusty, kt贸ra b臋dzie farszem do wigilijnych pierog贸w. Nasza pi臋cioosobowa dru偶yna 艣wietnie si臋 spisa艂a. Sw贸j udzia艂 mia艂a r贸wnie偶 Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce Pani Dorota Konieczna - En枚zel. Pomaga艂a dru偶ynie zbiera膰 sok z kapusty, kt贸rym cz臋stowa艂a przyby艂ych go艣ci. Kolejnym konkursem by艂o szatkowanie kapusty na czas. Nasza staro艣cina w ci膮gu p贸艂torej minuty zszatkowa艂a 2,980 kg kapusty. Niez艂y wynik. Nast臋pny konkurs to sprawdzenie wiedzy o kapu艣cie. Nagrod膮 by艂a okaza艂a g艂贸wka kapusty. Tutaj r贸wnie偶 seniorzy wykazali si臋 wiedz膮. Przy d藕wi臋kach Piosenki Biesiadnej 鈥濨iesiadowanie w Kapu艣cie鈥 mo偶na by艂o pota艅czy膰.

Na zako艅czenie spotkania otrzymali艣my dyplom dla dru偶yny z Klubu Senior+ Pieszyce za udzia艂 w 艣redniowiecznych zmaganiach tradycyjnym szatkowaniu i kiszeniu kapusty.

Brawo!, Brawo!, Brawo!

殴r贸d艂o: Klub Senior +