W膮glany 鈥 malutka sielska wie艣 zagubiona w艣r贸d opoczy艅skich las贸w by艂a w niedziel臋 26 maja miejscem pi臋knej uroczysto艣ci. W obecno艣ci w艂adz powiatu Opoczno, w艂adz gminy Bia艂acz贸w oraz pozosta艂ych zaproszonych go艣ci, a tak偶e poet贸w z ca艂ej Polski odby艂 si臋 鈥濿膮gli艅ski Maj Poezji鈥.

Waglanski maj poezji

Jego organizatorami, ju偶 po raz 38 by艂o dwoje wspania艂ych, zakochanych w poezji i w swojej wsi ludzi: pa艅stwo Krystyna i Waldemar J贸藕wikowie 鈥 prezes i wiceprezes Towarzystwa Przyjaci贸艂 W膮glan, kt贸rzy powitali przyby艂ych go艣ci staropolskim zwyczajem chlebem i sol膮, a tak偶e suto zastawionym sto艂em.

W tegorocznej edycji konkursu wzi臋艂o udzia艂 326 poet贸w z Polski i 16 z zagranicznej polonii reprezentuj膮cych 14 kraj贸w. W sumie na konkurs wp艂yn臋艂o ponad 2000 prac, a wi臋c ma艂e W膮glany przebi艂y pod tym wzgl臋dem szereg presti偶owych konkurs贸w og艂aszanych w Polsce i za granic膮, staj膮c si臋 na ten dzie艅 niew膮tpliwie poetyck膮 stolic膮 naszego kraju.

Zwyci臋zc贸w - powo艂ana przez organizator贸w konkursu komisja - wy艂oni艂a w dw贸ch kategoriach: poezja rymowana i poezja bia艂a.

W tej pierwszej laureatem pierwszej nagrody zosta艂 Zdzis艂aw Maciejewski z Pieszyc, prywatnie m贸j tata, kt贸remu serdecznie gratuluj臋.

Agnieszka Szyma艅ska

Waglanski maj poezji 2 Waglanski maj poezji 3