11 maja 2019 roku w Pieszycach został zorganizowany IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Celem turnieju jest uczczenie rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzowanie zapasów, jako dyscyplinę olimpijską na terenie Pieszyc oraz powiatu dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 193 zawodników z 24 klubów z Czech oraz Polski. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wiceburmistrz Pieszyc Krzysztof Galiak.

TurniejZapasyNewsDo hali Zespołu Szkół w Pieszycach przyjechało 23 ekipy z Polski: MLKS Wisła Świecie, Piast Sieradz, Grunwald Poznan, ULKS Modliszki Wróblew, ULKS 28 Warta, ZKS Gogolin, Karkonosze Stara Kamienica, LUKS ORŁY Namysłów, KS
Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, Wiktoria Wałbrzych, Wiatr Wołów, Bizon Milicz, Opal Kudowa, Bursztyn Lewin Kłodzki, Heros Boguszów Gorce, KS Zieloni Stargard, Olimpijczyk Sulmierzyce, JUNIOR Dzierżoniów, ZKS Bielawianka, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Z zagranicznych ekip przyjechała drużyna TAK HELLAS Brno z Czech. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie, która jest z miasta partnerskiego. W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2008-2011), młodziczki i młodzicy (rocznik 2005-2007).
Najlepszą zawodniczką IX Międzynarodowego Turnieju okazała się Wanesa Międła-SOWA Pieszyce oraz Mrackova Petra TAK HELLAS Brno.
Zapaśnicy z SOWY wywalczyli dwa złote medale: Wanesa Międła 32kg w dzieciach a w młodziczkach Wiktoria Szeliga 54kg. Srebrny krążek przypadł Juli Nieśpiałowskiej 28kg. Brązowe medale zdobyli w dzieciach: Oliwia Międła 25kg. Na piątym miejscu uplasowali się: Zuzanna Nieśpiałowska 25kg, Oliwia Genc 25kg, Izabela Michalak 46kg oraz Orłowski Bartosz 62kg. Dawid Konieczny 28kg -VII miejsce, Jakub Łukasik 36kg-X m., Michał Targoni 46kg VIII m.

Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce –Rokita Brzeg Dolny
II miejsce –ZKS Gogolin
III miejsce –ULKS SOWA Pieszyce

Współorganizatorami imprezy byli: Dorota Konieczna – Enozel - Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce, ULKS SOWA Pieszyce
Zadanie było współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego.
Sponsorzy:
Ekologiczne Centrum Odzysku Marek Drozdowski
PROMASZ Mariola i Wiesław Bereziccy.