W ramach przygotowywanego projektu dotacji na wymian臋 kot艂贸w na nowe instalacje grzewcze, informujemy 偶e termin na zg艂aszanie do Urz臋du Marsza艂kowskiego wniosk贸w przez zainteresowane dotacjami dla swoich mieszka艅c贸w gminy zosta艂 przed艂u偶ony o dwa miesi膮ce, tzn. do 19 kwietnia 2019. To oznacza, 偶e na decyzj臋 o przyznaniu 艣rodk贸w trzeba b臋dzie poczeka膰 do oko艂o pa藕dziernika br.

Jednak jak to bywa z dotacjami, zawsze znajdzie si臋 na rynku kto艣, kto chce wykorzysta膰 naiwno艣膰 ludzk膮. Dotar艂y do nas informacje o tym, 偶e do mieszka艅c贸w na Dolnym 艢l膮sku zacz臋艂y zg艂asza膰 si臋 firmy i fundacje, kt贸re oferuj膮 鈥瀦a艂atwianie鈥 dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na wymian臋 kot艂贸w. Podmioty te chc膮 podpisywa膰 ju偶 umowy z mieszka艅cami na pozyskanie takich dotacji. Stanowczo odradzamy Pa艅stwu zaci膮ganie takich zobowi膮za艅, je艣li nie chcecie pa艣膰 ofiar膮 oszust贸w i naci膮gaczy, kt贸rzy rozpocz臋li akwizycj臋, 偶eruj膮c na ludzkiej naiwno艣ci.

Prosz臋 pami臋ta膰, 偶e na obecnym etapie nie s膮 jeszcze znane 偶adne kryteria ani warunki konkurs贸w na dotacje (granty) dla mieszka艅c贸w na Dolnym 艢l膮sku z RPO WD, Dzia艂anie 3.3.e.

Jedynym wiarygodnym 藕r贸d艂em informacji na temat uruchamianego projektu jest obecnie dla Pa艅stwa Gmina Pieszyce. Zalecamy wi臋c, by w razie podobnych sytuacji i w膮tpliwo艣ci ka偶dorazowo Pa艅stwo kontaktowali si臋 z Urz臋dem Miasta i Gminy w Pieszycach. Wszelkie pytania kierowa膰 mo偶na do Pana Krzysztofa Galiaka 鈥 Zast臋pcy Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce.