We wtorek 5 lutego Burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna 鈥 Enozel odebra艂a od Samorz膮du Wojew贸dztwa Dolno艣l膮skiego promes臋 dla Gminy Pieszyce na dofinansowanie rozbudowy i przebudowy budynku sali so艂eckiej w Piskorzowie. Promesa opiewa na kwot臋 500 000 z艂.

promesa news

- 艢rodki te pochodz膮 z Programu Rozwoju Obszar贸w Wiejskich, a ich pozyskanie mo偶liwe by艂o m.in. dzi臋ki zmianie statusu gminy Pieszyce, co zrobili艣my w poprzedniej kadencji 鈥 informuje Dorota Konieczna 鈥 Enozel - burmistrz Pieszyc. 鈥 Dofinansowanie ca艂ego zadanie b臋dzie si臋ga艂o sze艣膰dziesi臋ciu procent warto艣ci inwestycji. Mamy ju偶 pozwolenie na budow臋, projekt nowej Sali konsultowany by艂 z Rad膮 So艂eck膮 w Piskorzowie oraz zarz膮dem klubu pi艂karskiego LKS 鈥濨oxmet鈥 Piskorz贸w.

Powierzchnia budynku powi臋kszona zostanie z 359,58 m2 do 439,08 m2. W ramach zaplanowanych prac powstan膮 m.in. dodatkowe pomieszczenia dla kuchni wraz z kot艂owni膮 oraz pomieszczeniami klubu sportowego.

Projekt realizowany b臋dzie w latach 2019 鈥 2020.