Dzi臋ki temu biletowi mo偶na zwiedzi膰 ca艂y Dolny 艢l膮sk i G贸ry Sowie za 40 z艂. Od dzi艣, czyli od 1 sierpnia 2018 roku ruszy艂a sprzeda偶 Biletu Zintegrowanego Gmin G贸r Sowich. Weekendowy bilet obejmuje komunikacj臋 miejsk膮 na terenie Ziemi Dzier偶oniowskiej i linie Kolei Dolno艣l膮skich. Wprowadzenie tej us艂ugi to efekt dobrej wsp贸艂pracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin G贸r Sowich z Kolejami Dolno艣l膮skimi.

To dobra informacja dla turyst贸w, ale tak偶e dla naszych mieszka艅c贸w np. student贸w, kt贸rzy wracaj膮c na weekend mog膮 skorzysta膰 z takiego biletu.
Bilet weekendowy uprawnia do przejazd贸w poci膮gami i autobusami wspomnianych wy偶ej przewo藕nik贸w, od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzaj膮cego nast臋puj膮ce po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego.
Dzi臋ki biletowi zwiedzi膰 mo偶na ca艂y Dolny 艢l膮sk, w tym powiat dzier偶oniowski oraz G贸ry Sowie, autobusem i poci膮giem za cen臋 40 z艂.
Bilet weekendowy ma jednak przede wszystkim na celu zach臋cenie Dolno艣l膮zak贸w do przyjazdu w G贸ry Sowie. Do poci膮gu zabra膰 mo偶na przecie偶 rower i szybko i komfortowo dotrze膰 do 艣wietnych tras MTB Sudety, lub po pospacerowa膰 po naszych g贸rach.
Bilety s膮 do nabycia mi臋dzy innymi przez internet za po艣rednictwem systemu Koleo, u obs艂ugi poci膮gu oraz w kasach Kolei Dolno艣l膮skich i Przewoz贸w Regionalnych.
fot.: www.rynek-kolejowy.pl