Zach臋camy Pa艅stwa do sk艂adania wniosk贸w o przyznanie 艣wiadczenia 300+ przez internet. W ten spos贸b unikniecie kolejek i d艂ugiego oczekiwania.

Wniosek o rz膮dow膮 wyprawk臋 mo偶na z艂o偶y膰 na dwa sposoby:

• Internetowo poprzez stron臋 http://empatia.mpips.gov.pl/
  • Tradycyjnie w urz臋dach zamieszka艂ej przez siebie gminy (w przypadku Gminy Pieszyce w O艣rodku Pomocy Spo艂ecznej)

Gmina ma 2 miesi膮ce na rozpatrzenie wniosku oraz wyp艂at臋 艣wiadczenia w przypadku prawid艂owo z艂o偶onych dokument贸w. Termin sk艂adania wniosk贸w up艂ywa z dniem 30 listopada.

Projekt 300 plus ma pom贸c wszystkim rodzicom, kt贸rych dzieci s膮 w wieku szkolnym i nie uko艅czy艂y jeszcze 18 roku 偶ycia, z wyj膮tkiem tych kt贸rzy zdecyduj膮 si臋 na kontynuacj臋 edukacji w szkole, kt贸r膮 rozpocz臋艂y przed 18 rokiem 偶ycia. Wtedy wyprawka mo偶e trwa膰 do uko艅czenia 20 lat. Uczniowie niepe艂nosprawni z wyprawki mog膮 korzysta膰 do 24 roku 偶ycia.

Pieni膮dze b臋d膮 przyznawane raz w roku, w celu zakupu artyku艂贸w szkolnych, przed rozpocz臋ciem roku szkolnego. Program 300 plus r贸偶ni si臋 od ju偶 wprowadzonego w 偶ycie 500 plus tym, 偶e dochody na rodzin臋 w tym przypadku nie maj膮 znaczenia.