Uniwersytet Ekonomiczny we Wroc艂awiu oraz samorz膮d Dolnego 艢l膮ska rozpocz臋li 艣cis艂膮 wsp贸艂prac臋 dotycz膮c膮 realizacji projekt贸w rozwojowych, mieszcz膮cych si臋 w sferach: gospodarczej, spo艂ecznej i 艣rodowiskowej, oddzia艂uj膮cych na sp贸jno艣膰 Dolnego 艢l膮ska m.in. poprzez pobudzanie inicjatyw oddolnych, rozw贸j przedsi臋biorczo艣ci i sieci wsp贸艂pracy.

W ramach wsp贸艂pracy jednym z pierwszych projekt贸w jest 鈥濻zko艂a Lider贸w Lokalnych鈥. Pod patronatem Rektora UE prof. Andrzeja Kalety i Marsza艂ka Wojew贸dztwa Dolno艣l膮skiego Cezarego Przybylskiego.
B臋dzie to platforma transferu wiedzy i wymiany do艣wiadcze艅 pomi臋dzy dolno艣l膮skimi w艂adzami samorz膮dowymi, lokalnymi przedsi臋biorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarz膮dowych a Uniwersytetem Ekonomicznym we Wroc艂awiu. Adresatami s膮 studenci UE, w艂adze samorz膮dowe wojew贸dztwa dolno艣l膮skiego, przedsi臋biorcy, organizacje pozarz膮dowe.

鈥濻zko艂y Lider贸w Lokalnych鈥 to nowy projekt dydaktyczny Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorz膮du Terytorialnego UE we Wroc艂awiu. Temat przewodni edycji trwaj膮cej od marca do czerwca 2018 r. to 鈥濴ider Wyzwa艅 Lokalnych鈥. 18 student贸w z r贸偶nych wydzia艂贸w UE pracuje w 3-osobowych grupach pod opiek膮 tutor贸w. S艂uchacze bior膮 udzia艂 w wyk艂adach i warsztatach prowadzonych przez lider贸w gospodarczych, samorz膮dowych i spo艂ecznych. Przejd膮 szkolenia z umiej臋tno艣ci komunikacji, negocjacji, prezentowania swojego stanowiska, testy kompetencji liderskich, skorzystaj膮 z wyjazd贸w studialnych do jednej z gmin, gdzie b臋d膮 rozwi膮zywa膰 jedno z dw贸ch lub trzech wskazanych przez w艂adze gminy wyzwa艅 i przygotuj膮 raport prezentowany na konferencji podsumowuj膮cej. Do projektu m.in. zaproszona zosta艂a r贸wnie偶 Gmina Pieszyce.
Troje student贸w, kt贸rzy w poniedzia艂ek 7 maja spotkali si臋 z burmistrz Pieszyc - Dorot膮 Konieczn膮-Enozel, bada膰 b臋dzie rozw贸j gospodarczy regionu pod k膮tem budowy wyci膮gu narciarskiego na Wielk膮 Sow臋, a konkretnie czy taka inwestycja przyniesie po偶膮dany efekt.

Info: https://www.dfr.org.pl/porozumienie-dla-dolnego-slaska/