VIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie już co roku organizowany przez ULKS SOWA Pieszyce odbył się 5 maja w Hali Zespołu Szkół w Pieszycach.

W zawodach uczestniczyło 187 zawodników z Czech oraz Polski.  Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Miasta Pieszyce - Dorota Konieczna – Enozel.

Wśród polskich reprezentacji pojawiło się 18 ekip: Agros Żary, Znicz Chęciny, ZKS Gogolin, Czarny Połaniec, LUKS ORŁY Namysłów, KS Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, Zagłębie Wałbrzych,  Wiatr Wołów, Suples Krapkowice, Opal Kudowa, Olimpijczyk Sulmierzyce, JUNIOR Dzierżoniów, ZKS Bielawianka, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Nie zabrakło również reprezentacji z partnerskiego miasta MLKS Wisła Świecie. Naszych południowych sąsiadów z Czech reprezentowała drużyna TAK HELLAS Brno.

Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron wyróżnił okolicznościowymi dyplomami Burmistrz Pieszyc - Dorotę Konieczna-Enozel oraz zastępcę burmistrza - Krzysztofa Galiaka. Srebrne odznaki Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali sponsorzy Marek Drozdowski i Wiesław Berezicki oraz działacze Renata Łukasiewicz i Emilia Kołosz.

Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci urodzone w latach 2007-2010, młodziczki i młodzicy (rocznik 2004-2006) oraz kadetki i kadeci (rocznik 2001-2003).

Najlepszą zawodniczką VIII Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego okazała się Weronika Smaczyńska - IRON BULLS Bielawa oraz Ondrej Kocmanek TAK HELLAS Brno.

Zapaśnicy z SOWY wywalczyli  15 medali. W kategorii dzieci srebrny medal zdobyli: Wanesa Międła 30kg i Kacper Tersa 22kg. W młodziczkach również srebro przypadło Wiktorii Szelidze 46kg, Milenie Sawka 50kg oraz Natalii Zając 62kg.

Brązowe medale w kategorii dzieci wywalczyli: Oliwia Międła 25kg, Julia Nieśpiałowska 25kg, Weronika Prusko 30kg, Dawid Konieczny 22kg, Kamil Szeliga 22kg, Kuba Tersa 28kg, Krzysztof Genc 33kg, Mikołaj Jakubczyk 35kg, Patryk Górzyński 38kg i Michał Targoni 46kg.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – TAK HELLAS Brno

II miejsce – ULKS SOWA Pieszyce

III miejsce – UKS IRON BULLS Bielawa

Współorganizatorami imprezy byli:

Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach, ULKS SOWA Pieszyce

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego.

Sponsorzy:

Ekologiczne Centrum Odzysku Marek Drozdowski