Polska Sp贸艂ka Gazownictwa informuje, 偶e w dniach 16-17 pa藕dziernika 2017 r. na terenie Gmin:
Zi臋bice, Z膮bkowice 艢l膮skie, K艂odzko (bez miejscowo艣ci K艂odzko i Boguszyn), L膮dek-Zdr贸j, Bystrzyca K艂odzka, Stronie 艢l膮skie, Mi臋dzylesie, Szczytna, Polanica-Zdr贸j, Radk贸w, Nowa Ruda, G艂uszyca, Jedlina-Zdr贸j, Walim, 艢widnica, Dzier偶oni贸w, Pieszyce, Bielawa, Pi艂awa, Jelcz-Laskowice, O艂awa, Strzelin, Wi膮z贸w, Zgorzelec, Nowogrodziec, Boles艂awiec;
przeprowadzi akcj臋 przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwi臋kszeniu ilo艣ci 艣rodka nawaniaj膮cego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje si臋 intensywniejszy.

Przewonienie przeprowadza si臋 w trosce o bezpiecze艅stwo odbiorc贸w gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelno艣ci sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniaj膮cego si臋 gazu nale偶y natychmiast zamkn膮膰 kurek przy gazomierzu lub przy urz膮dzeniu gazowym i niezw艂ocznie powiadomi膰 Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.

Wyczuwalny zapach gazu mo偶e 艣wiadczy膰 zar贸wno o nieszczelno艣ci sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawno艣ci urz膮dze艅 gazowych (np. zanieczyszczonych palnik贸w). Kontrol臋 i napraw臋 sieci gazowej przeprowadzaj膮 s艂u偶by Polskiej Sp贸艂ki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawid艂owo艣ci instalacji wewn臋trznych w budynkach oraz urz膮dze艅 gazowych nale偶y do obowi膮zk贸w w艂a艣cicieli lub zarz膮dc贸w obiekt贸w.

Zgodnie z obowi膮zuj膮cym prawem za stan techniczny instalacji wewn臋trznych odpowiada w艂a艣ciciel lub administrator budynku. Nieszczelno艣ci wewn臋trznych instalacji oraz urz膮dze艅 gazowych nale偶y zleci膰 zarz膮dcy budynku lub firmie posiadaj膮cej uprawnienia do wykonywania rob贸t gazowych.

Timber by EMSIEN-3 LTD