Z dniem 1 listopada br. zmieni si臋 funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzier偶oniowskiego. Wszystko za spraw膮 nowych um贸w przewozowych, kt贸re w Bielawie podpisano na lata 2017 鈥 2027. Nowym przewo藕nikiem b臋dzie konsorcjum firm: PPUH "K艂osok" Andrzej K艂osok i A 21 Sp贸艂ka z o.o.

NowyPrzewoznikZKM

Zmiana przewo藕nika wi膮偶e si臋 r贸wnie偶 z pojawieniem si臋 nowych autobus贸w na trasach powiatu. Autobusy marki SOR NB12 zast膮pi膮 stare i mocno wyeksploatowane pojazdy, na kt贸re narzekali pasa偶erowie komunikacji ZKM. Pojazdy b臋d膮 nowe, niskopod艂ogowe, przystosowane do przewozu os贸b niepe艂nosprawnych, wyposa偶one w ekologiczne silniki, spe艂niaj膮ce norm臋 spalinow膮 EURO 6. Ka偶dy autobus b臋dzie m贸g艂 przewozi膰 jednorazowo do 100 os贸b. Dodatkowo pojazdy posiada膰 b臋d膮 komfortowe miejsca dla pasa偶er贸w i kierowc贸w, biletomaty, monitoring, a nawet porty USB do 艂adowania mi臋dzy innymi smartfon贸w i tablet贸w.

Zmianie z pewno艣ci膮 ulegn膮 rozk艂ady jazdy kursuj膮cych po Gminie Pieszyce autobus贸w, o ostatecznych godzinach przyjazd贸w i odjazd贸w autobus贸w powiadomimy mieszka艅c贸w niezw艂ocznie po otrzymaniu informacji od organizatora transportu, kt贸rym jest miasto Bielawa.

Info i fot.: um.bielawa.pl

Timber by EMSIEN-3 LTD