Od przedstawienia informacji przez Przewodnicz膮cego Miejskiej Komisji Wyborczej w Pieszycach na temat przebiegu i wynik贸w wybor贸w uzupe艂niaj膮cych do Rady Miejskiej w Pieszycach rozpocz臋艂a si臋 czerwcowa sesja Rady Miejskiej.
SesjaRMCzerwiec2017

Andrzej Zwierzyna, Przewodnicz膮cy Miejskiej Komisji Wyborczej w Pieszycach wr臋czy艂 Barbarze Kurdziel za艣wiadczenie o wyborze do RM w Pieszycach. Nowa radna z艂o偶y艂a r贸wnie偶 艣lubowanie i po raz pierwszy uczestniczy艂a w obradach.
W czerwcowej sesji udzia艂 wzi臋li przedstawiciele s艂u偶b mundurowych, w tym policji i stra偶y po偶arnej, kt贸rzy to wyg艂osili sprawozdanie o stanie bezpiecze艅stwa i porz膮dku publicznego na terenie Gminy Pieszyce.
- Od stycznia do maja 2017 r. w policjanci uczestniczyli w 182 interwencjach na terenie Gminy Pieszyce, a te dotyczy艂y g艂贸wnie problem贸w rodzinnych, czy nadmiernego spo偶ywania alkoholu 鈥 poinformowa艂a podinsp. Monika Kud艂a 鈥 My艣licka 鈥 Komendant Komisariatu Policji w Bielawie. 鈥 Odnotowali艣my r贸wnie偶 135 wykrocze艅 i za艂o偶yli艣my 7 niebieskich kart, w por贸wnaniu do ubieg艂ego roku to o dziesi臋膰 mniej.
Kolejne projekty uchwa艂 dotyczy艂y przyj臋cia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Pieszyce, a tak偶e zaci膮gni臋cia kredytu d艂ugoterminowego na pokrycie deficytu bud偶etowego i sp艂aty wcze艣niej zaci膮gni臋tych kredyt贸w. Radni dyskutowali na interesuj膮ce ich i mieszka艅c贸w tematy, a te zwi膮zane by艂y z koszeniem traw na terenie gminy, odbioru ul. Stawowej, budowy parkingu dla samochod贸w przy ul. Ogrodowej, jak r贸wnie偶 selektywnej zbi贸rki odpad贸w i zakupu tablic informacyjnych dla w艂a艣cicieli czworonog贸w, by ci sprz膮tali po swoich pupilach.

Timber by EMSIEN-3 LTD