Uczniowie i nauczyciele z Zespo艂u Szk贸艂 w Pieszycach postanowili przy艂膮czy膰 si臋 do obchod贸w 鈥炁歸iatowego dnia sprzeciwu wobec bicia dzieci鈥 i po raz kolejny zorganizowali happening, do kt贸rego zaproszone zosta艂y wszystkie plac贸wki o艣wiatowe z Gminy Pieszyce.

G艂o艣ny przemarsz wyruszy艂 sprzed Zespo艂u Szk贸艂. Przedszkolaki i uczniowie przeszli ulicami miasta manifestuj膮c sw贸j protest przeciwko przemocy wobec dzieci.
W tym roku sam happening wzbogacony zosta艂 o seminarium pt. 鈥濸rzeciwdzia艂anie przemocy i agresji wobec dzieci鈥 w kt贸rym swoje wyst膮pienia zaprezentowali:
- Ma艂gorzata Grabowska 鈥 Pedagog w I Opiniodawczym Zespole S膮dowym Specjalist贸w w 艢widnicy 鈥 鈥濷bjawy u konsekwencje wieloaspektowej przemocy wobec dzieci鈥.
- Weronika Karwacka 鈥 Psycholog w O艣rodku Interwencji Kryzysowej w Dzier偶oniowie 鈥 鈥濸sychologiczne spojrzenie na agresj臋 i pomaganie鈥.
- Ewa Kotyra-Miklasiewicz 鈥 Kierownik Wydzia艂u Dochodzeniowo-艢ledczego Prokuratury Rejonowej w Dzier偶oniowie 鈥 鈥濪ziecko a sytuacje przemocy w rodzinie, kwestie prawne鈥.
- Grzegorz D艂ugaszewski 鈥 Kierownik Komisariatu Policji w Pieszycach, cz艂onek Zespo艂u Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdzia艂ania Przemocy w Rodzinie 鈥 鈥濺ealizacja procedur zwi膮zanych z Niebiesk膮 Kart膮鈥.

Kliknij na zdj臋cie, aby przej艣膰 do galerii (fot.: Maciej Salamon)
stpoprzePIE14czer17001

Timber by EMSIEN-3 LTD