Podczas sesji Rady Miejskiej w Pieszycach, kt贸ra odby艂a si臋 w 艣rod臋, 31 maja udzielono burmistrz Dorocie Koniecznej 鈥 Enozel jednog艂o艣nie absolutorium za 2016 rok.
AbsolutoriumNews2017

Burmistrz Gminy Pieszyce przygotowa艂a sprawozdanie z wykonania bud偶etu za 2016 rok, w swojej prezentacji zawar艂a wszystkie informacje dotycz膮ce du偶ych i ma艂ych projekt贸w. 鈥 W 2017 roku zbieramy owoce tego, co uda艂o nam si臋 zaplanowa膰 w roku ubieg艂ym, za co szczeg贸lnie dzi臋kuj臋 moim wsp贸艂pracownikom. 鈥 Skomentowa艂a Dorota Konieczna 鈥 Enozel, burmistrz Pieszyc. - Wolne 艣rodki z ubieg艂ego roku wykorzystujemy na inwestycje, a tych jest naprawd臋 du偶o.
Gmina Pieszyce po zmianie statusu z miejskiej na gmin臋 miejsko 鈥 wiejsk膮 stawia na dwa wa偶ne aspekty, czyli na miasto i na turystyk臋, tak by jej mieszka艅com 偶y艂o si臋 bezpieczniej, atrakcyjniej, w nowoczesnym wydaniu. W艣r贸d wymienionych zada艅, jakie uda艂o si臋 zrealizowa膰 w 2016 roku znalaz艂a si臋 modernizacja drogi Pieszyce 鈥 Bielawa, przebudowa ulicy Stawowej, most贸w, czy zagospodarowanie skwer贸w. Poszczyci膰 mo偶emy si臋 wielofunkcyjnym budynkiem O艣rodka Pomocy Spo艂ecznej, w kt贸rym spotykaj膮 si臋 zar贸wno dzieci, m艂odzie偶, jak i pieszyccy seniorzy. Chlub膮 dla gminy jest Miejska Biblioteka Publiczna 鈥 Centrum Kultury w Pieszycach, gdzie co trzeci dzie艅 organizowane jest wydarzenie kulturalne. R贸wnie偶 oferta edukacyjna jest coraz bogatsza.
Ubieg艂oroczne plony, to tak偶e budowa filii MBP 鈥 CK w Ro艣ciszowie, remont i przebudowa dr贸g Piskorz贸w 鈥 Ro艣cisz贸w, ulicy Kopernika i Stawowej. W najbli偶szym czasie powstanie obiekt szatniowy na Stadionie Miejskim, jak r贸wnie偶 nowoczesny 偶艂obek i przedszkole przy ulicy Ogrodowej.
W sesji Rady Miejskiej uczestniczyli tak偶e przedstawiciele Posterunku Policji w Pieszycach, jego kierownik st. asp. Grzegorz D艂ugaszewski przedstawi艂 prezentacje dotycz膮c膮 鈥濪ostosowania aktywno艣ci Policji do zdiagnozowanych potrzeb w obszarze profilaktyki zagro偶e艅鈥.

Timber by EMSIEN-3 LTD